Obklady a Fasádní termopanely | Termopanely.eu
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
15.09.2021
Novinka !!! Mozaika Granit
Představujeme nový design termopanelu. Mozaika Granit. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
06.10.2021 PUR pěna
Montáž termopanelů
Montáž termopanelů je možné uskutečnit za jakýchkoli podmínek. Nezáleží na počasí, ani není třeba doplňujících podklad pro panely. Montáž využívá modu... číst celé
19.09.2021
Technologie výroby fasádních termopanelů na bázi PUR pěny.
Fasádní termopanely panely sestávají z tvrdý PUR pěny a betonových pásků vyráběných metodou vysokotlakého lisu. číst celé
19.09.2021
Mýty a pravdy o paropropustnosti izolace
Ceny energií neustále rostou, a otázka kvalitního zateplení fasády se tak stává čím dál aktuálnější. Zároveň se proto nabízí otázka, který izolační ma... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Mýty a pravdy o paropropustnosti izolace
19.09.2021

Mýty a pravdy o paropropustnosti izolace

Ceny energií neustále rostou, a otázka kvalitního zateplení fasády se tak stává čím dál aktuálnější. Zároveň se proto nabízí otázka, který izolační materiál použít. Jedním z nejmodernějších řešení, které se v současné době na trhu s izolačními materiály nachází, je montáž tzv. fasádních termopanelů. Fasádní termopanely se vyznačují vysokou odolností proti mrazu, jedinečnými vlastnostmi a dlouhou životnostní.

Konec prázdných reklamních slibů. Fasádní panely prošly důkladným testováním.

Že stěny dýchají a zajišťují tak větrání v domě, je jedním z nejběžnějších a zároveň nejnebezpečnějších mýtů, které si prodejci zateplovacích systémů vymýšlejí, aby přilákali zákazníky. Podobná tvrzení však nejsou založená na pravdě. Průměrná rodina vyrobí množství páry, které se rovná přibližně 12 litrům vody. Tato pára by v žádném případě neměla vycházet ze zdí či ze střechy. Vlhkosti a s ní spojenému výskytu plísní či hub zabráníte pouze vhodným ventilačním systémem. Z toho vyplývá, že paropropustnost je spíše nevýhodou, nikoliv předností izolačního materiálu. Podobně nežádoucí vlastností izolantu je z tepelné vodivosti vzduchová propustnost. Pohyb vzduchu zevnitř – zvenčí v zimě způsobuje další tepelné ztráty.

Fasádní termopanely nabízí jedinečné vlastnosti i dlouhou životnost.

Fasádní termopanely se vyznačují velmi nízkým koeficientem tepelné vodivosti, vysokou pevností, odolností vůči vodě, nízkou propustností páry a v neposlední řadě také šetrností k životnímu prostředí a bezpečností pro člověka. Fasádní panely jsou navrženy tak, aby zabránili nežádoucímu „dýchání“ vašich stěn. Místo toho slouží svému přirozenému účelu, tedy udržování příznivého mikroklimatu uvnitř domu a poskytování spolehlivé ochrany před nepříznivými vlivy venkovního prostředí, například před mrazem.

Fasádní termopanely jsou vyrobeny z kvalitní polyuretanové pěny (PUR), která ve srovnání s válcovanými, sypkými či vyfukovanými materiály vyniká skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, ale také velmi nízkou propustností páry. Díky ní se nemusíte bát tzv. difúze vodních par, která může v krajním případě vyústit až ve vznik kondenzátu.

Odborníci na úspory energií: základem je vzduchotěsná konstrukce.

Většina vědců a předních odborníků v oblasti úspor energie a energetické účinnosti se na základě současných studií shoduje, že útulného, příjemného a zdraví prospěšného klimatu v domě lze dosáhnout prostřednictvím co nejefektivnější vzduchotěsné konstrukce

Polyuretanová pěna fasádních termopanelů zabraňuje odvodu tepla a pronikání vzduchu. Zároveň účinně zabraňuje průniku průvanu, prachu a venkovní vlhkosti. Nespornou výhodou zateplovacího systému je také protihluková izolace, díky níž si můžete vychutnávat odpočinek v pohodlí vašeho domova, aniž by vás přitom rušil venkovní hluk.

Zateplovací systém bez kompromisů: spolehlivě funguje a dobře vypadá.

Spolehlivost a užitečné vlastnosti nejsou jedinými výhodami fasádních panelů BELAN. Zaměstnancům společnosti záleží také na tom, aby se vám nová fasáda líbila i vizuálně. Z toho důvodu můžete vybírat z široké nabídky dekorů a vzorů, aby výsledný vzhled odpovídal vašim představám. V našem portfoliu naleznete například provedení Korál, Granit či Čokoláda, které je možné dále specifikovat na základě několika variant v dané kategorii. 

Fasádní panel nepodléhá plísním a vytváří zdravé prostředí.

Fasádní termopanely můžete použít pro obkládání a zateplování bytových i nebytových budov bez ohledu na konkrétní druh stěny. Panely splní svůj úkol, ať už je instalujete na cihly, beton či nosníky. Díky základu panelu, kterým je tvrdá polyuretanová pěna (BASF), splňuje zateplovací systém veškeré hygienické standardy, nepodléhá plísním nebo houbám a v neposlední řadě vytváří zdravotně nezávadné prostřední, které je vhodné například i pro alergiky. Zároveň se nemusíte bát ani útoku hlodavců, pro něž má polyuretanová pěna prakticky nulovou potravinovou hodnotu.

Přestože se jedná o technologicky pokročilý zateplovací systém, jeho montáž je velmi snadná. Dům zvládnete zateplit za několik týdnů, aniž byste potřebovali speciální aplikační zařízení či vyškolený personál. Veškerou práci zkrátka zvládne vlastními silami.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli