Obklady a Fasádní termopanely | Termopanely.eu
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Novinky
15.09.2021
Novinka !!! Mozaika Granit
Představujeme nový design termopanelu. Mozaika Granit. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
06.10.2021 PUR pěna
Montáž termopanelů
Montáž termopanelů je možné uskutečnit za jakýchkoli podmínek. Nezáleží na počasí, ani není třeba doplňujících podklad pro panely. Montáž využívá modu... číst celé
19.09.2021
Technologie výroby fasádních termopanelů na bázi PUR pěny.
Fasádní termopanely panely sestávají z tvrdý PUR pěny a betonových pásků vyráběných metodou vysokotlakého lisu. číst celé
19.09.2021
Mýty a pravdy o paropropustnosti izolace
Ceny energií neustále rostou, a otázka kvalitního zateplení fasády se tak stává čím dál aktuálnější. Zároveň se proto nabízí otázka, který izolační ma... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Polyuretanová pěna - praktický vzhled
19.09.2021

Polyuretanová pěna - praktický vzhled

Moderní trh stavebních materiálů je plný různých typu tepelné izolačnich materialu, mezi nimi je poměrně obtížné zvolit optimální materiál z hlediska poměru „cena-kvalita“. Podrobné porovnání polyuretanové pěny s jinými tepelné izolačnimi materialy pomůže pochopit, jaké technologické výhody hrají důležitou roli při zajišťování vysoce kvalitní tepelné izolace.

Tepelná vodivost

Provedli jsme podrobnou analýzu tepelné vodivosti polyuretanové pěny a porovnali ji s tepelnou vodivostí ostatních tepelné izolačnich materialu. Polyuretanová pěna má nejnižší koeficient tepelné vodivosti 0,019 – 0,025 W/m*K, což znamená maximální zadržení tepla v místnosti.

Propustnost vody

Nejčastěji tepelné izolační material vyžaduje další úpravu proti vlhkosti, bez níž nahromaděná vlhkost zhoršuje tepelně izolační vlastnosti a vede k rychlému poškození samotného materiálu. Tvrdá polyuretanová pěna nepotřebuje takovou ochranu, na rozdíl od minerální vlny nebo pěnového polystyrenu. Propustnost PUR pěny závisí na struktuře: čím více uzavřených buněk, tím méně materiálu prochází vlhkostí. PUR pěna s uzavřenými buňkami o hustotě vyšší než 60 kg / m3 a vyšší poskytuje téměř absolutní odolnost proti vlhkosti, což výrazně prodlužuje životnost polyuretanové pěny ve srovnání s jinými tepelné izolačnímy materialy.

Zvuková a vibro izolace

Pěnopolyuretan dokonale bojuje se strukturálním šumem (hluk z vodovodu, mechanický dopad na stěny), který se obvykle rozkládá podél stropů a stěn budovy, na rozdíl od minvat, který se dobře vyrovná s takzvaným „vzdušným šumem“ – hlasy sousedů, hudby atd. . Elastické vrstvy pěnopulyuretanu se používají k profesionální hlukové izolaci v nahrávacích studií, střelnicích apod. k vytvoření nejčistší akustiky. Pěnopolyuretan poskytuje účinnou izolaci proti vlhkosti a ochranu před hlukem.

Trvanlivost

Pěnopolyuretan je absolutně inertní materiál, který neovlivňuje vlhkost a různá chemická prostředí. Stabilní a monolitný.  Garantovaná životnost izolace z tvrdé polyuretanové pěny bez ztráty tepelných izolačních vlastností je 50 a více let, což je odolnější než minerální vlna, ekologická vlna, polysteren a další materiály. Polyuretanová pěna splňuje hygienické standardy, neplesniví a vytváří zdravé prostředí, vhodné i pro alergiky. A pro hlodavce má nulovou potravinovou hodnotu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli